Vis dažniau sulaukiu užsakymų sukurti sodus nedideliuose sklypuose naujausiuose statybų kvartaluose, sodų bendrijose ir jaukiose mažose senamiesčio erdvėse. Nedideli sodeliai mažose kotedžų ar vienbučių namų erdvėse gali sukurti jaukias pasibuvimo vietas. Pokalbiuose su užsakovais išgirstu daug lūkesčių: sukurti grožį nesumažinant ir taip mažos erdvės, arba tikimasi, kad su keliais augalais galima sukurti sodą, taip pat baimė pasodinti aukštesnius, kolonišką lają turinčius augalus.

EUrika apzeldinimas sodas

Visada pabrėžiu: keli augalai ir yra keli augalai. Man SODAS yra augalų derinių gausa, sukurianti jaukią erdvę ir begalinį norą būti toje erdvėje, grožėtis
augalų derinių kompozicijomis, taip pat tuo metu žydinčiomis augalų grupėmis ar pavieniais augalai. Nedidelės erdvės sodas kuriamas atsižvelgiant į namo ir interjero stilistiką, bei į užsakovo pageidavimus ir lūkesčius. Kad augalai ir jų spalvos džiugintų, užtenka sukurti jiems foną pasodinant gyvatvorę, o kartais, kaip foną galima palikti sandarią tvorą.

eurikos sodas zeldinimas
2017 metais sukūriau sodą jaunai, šiuolaikiškai šeimai, kuriuo dalinuosi. Šiame kūrinyje nėra pavienių augalų, išskyrus išsaugotą eglę. Ji įnešė daug žavesio ir nostalgijos. Galite sakyti, kad sidabrinė eglė yra nešiuolaikiška, tik ar tikrai? Ar tikrai yra griežtų taisyklių? Sakau ir sakysiu- nėra, ir jei grožiui sukurti didelis senas medis netrukdo, aš būtinai jį išsaugosiu. Viena pastaba- sodas suskambės ir žavės tada, kuomet bus pritaikyti kompozicijos, augalų suderinamumo, spalvų derinimo principai.

eurika urbonaviciute zeldinimasIMG_3011aaIMG_3003a